SOŠ Litvínov-Hamr

aranžér, aranžérka čalouník, čalounice kadeřník, kadeřnice krejčí prodavač, prodavačka golf icon truhlář umělecký truhláč operátor dřevařské a nábytkářské výroby grafický design nástavba vzdělávání dospělých

Termíny zkoušek a zahájení školního roku

V příloze najdete termíny opravných zkoušek a doklasifikací, podzimní termíny maturitních a závěrečných zkoušek. Školní rok 2017/2018 začíná v pondělí 4. září. Žáci 1. ročníků zahájí školní rok v 8:00 ve svých třídách. Na tento den zveme i rodiče žáků 1. ročníků. Všichni dostanou informace o organizaci vyučování v novém školním roce. Vyšší ročníky zahajují školní rok jak je uvedeno v příloze.

 termíny

Výstava klauzurních prací

 plakát

Opět po roce vás zveme na výstavu klauzurních prací žáků 2.- 4. ročníku oboru grafický design. Plakát vznikl již v březnu během workshopu Letterpress.

Junior 2017

1ajajsotolova
1ajajsotolova

Africkým kontinentem byl inspirován 18. ročník kadeřnické soutěže Junior.  " Nespoutaná Afrika", tak znělo zadání pro 16 účastníků soutěže z celé republiky. Opět po roce si mohli soutěžící porovnat  své dovednosti s jinými nadšenci pro účesovou tvorbu. Do odborné poroty přijala pozvání Jana Burdová, nositelka titulu Kadeřnice roku 2008, 2009, 2011 a majitelka prestižního kadeřnického studia. V porotě zasedla také Irena Vavrušková, ambasador Ľoréal Professionnel Paris, prezidentka Haute Coiffure Francaise ČR. Obě dámy ještě doplnila Anna Pavlicová, vítězka kadeřnické soutěže Style&Color Trophy 2016. Mezi hosty jste mohli zahlédnout Dagmar Vaicovou, vedoucí odboru školství Krajského úřadu v Ústí nad Labem a starostku města Litvínova Kamilu Bláhovou. Po zhodnocení všech modelů vyšlo odborné porotě toto pořadí: 1. místo Jessica Ajajsotolová (Praha), 2. místo Miroslava Strunzová (Ústí nad Labem), 3. místo Adam Filip a Denisa Reichlová (oba Litvínov). Laická porota vynesla na 1. místo Denisu Reichlovou.  Zvláštní cenu Jany Burdové si odvezla Jessica Ajajsotolová do Prahy.    

Ekonomická soutěž

 

Ekonomická soutěž Vstup do světa podnikání proběhla  přímo na půdě naší školy 10. dubna. Zúčastnili se jí žáci 1. a 2. ročníku oboru Podnikání. Milovníci velkých svačin Eva Merganičová, Tomáš Ruschil, Dominik Otáhal a Ladislav Otáhal získali 1. místo za Vozík se svačinou. Kristýna Šteflová, Ivana Štejnarová a Michaela Bukačová po večerech přemýšlely, jak na trh dostat společenskou hru Zabíječ času. (2. místo). Řetězy na nákladní automobily autorů Martina Klímy, Tomáše Bláhy, Vlastimila Hanzlíka obsadily 3. místo.

POZOR - změna služeb Bakaláři

Změňte si v mobilní aplikaci Bakaláři adresu na https://skolahamr.bakalari.cz/bakaweb 

Nasadili jsme nové zabezpečení certifikátem. Pokud máte vytvořené zástupce v internetových prohlížečích na eznámky, rozvrhy, zastupování, je třeba si je aktualizovat.

 

Propagujeme kulturní památku

 

hrad
hrad

Žáci 4. ročníku oboru Propagační grafik už teď v září začínají pracovat na své praktické maturitní zkoušce. Jejich úkolem bude zpracovat návrhy loga a sadu grafických a prostorových propagačních materiálů Horního hradu ve Stáži nad Ohří. Aby výsledek snažení žáků odpovídal co nejvíce atmosféře této historické památky, odjela celá třída na tři dny přímo na hrad. Během pobytu žáci kreslili a fotili  v prostorách hradu i přilehlého okolí. Připravené skici využijí při zpracování jednotného vizuálního stylu. Až budou žáci s prací hotovi, proběhne výstava přímo na hradě a pokud se bude některý z návrhů líbit, mohl by ho hrad začít využívat.

Ocenění žáků

 

ocenění žáci
ocenění žáci

V Zámku Valdštejnů v Litvínově proběhlo setkání vedení města Litvínova s občany, kteří dosáhli výrazných úspěchů ve svém oboru. Za mimořádné výkony jim pogratulovala a za reprezentaci města poděkovala Kamila Bláhová spolu s dalšími zástupci města. Za naši šklolu si pro ocenění došli tito žáci:

Markéta Horáková:1. místo v celorepublikové soutěži Zlaté ručičky (výroba hračky pro děti v dětském domově)

Tým krejčí ve složení Lucie Adamovská, Linda Gremlicová, Lucie Hartmanová, Eva Krušinová, a Marie Kuklíková: 2. místo v celorepublikové soutěži Oděv a textil Liberec

Tým Milan Kotulič a Petr Fišer: cena Machři roku 2016 v oboru umělecký truhlář.

Pozvánka na klauzury 2017

Pozvánka na klauzury 2017

Přednáška Osamu Okamury

litvinov
litvinov

V úterý 25.4.  absolvovali žáci grafického designu odbornou exkurzi v Praze. Navštívili výstavu současného českého sochaře a performera "Jízdárny" Františka Skály. Žáci se seznámili s autorovými díly v originálně pojaté architektonické, prostorové a světelné instalaci, kdy návštěvník prochází rozličně koncipovanými pavilóny a je vtahován do kouzelného světa autorovy fantazie nepostrádající nadhled a humor.Odpoledna byla pro žáky připravena přednáška a diskuse na téma "Živé město" v Knihovně Václava Havla spolu s programovým ředitelem společnosti reSITE Ing. Arch. MgA. Osamu Okamurou. Prostřednictvím otázek doprovázených obrazovou prezentací představil žákům hlavní poslání neziskové organizace reSITE. Dále je seznámil s možnostmi spolupodílení se na ochraně a budování veřejného prostoru, jak se zasazovat o kvalitní architekturu pro veřejnost, o funkční městskou mobilitu, jak budovat města příjemnější pro život a jak přispět k tomu, aby tvář města byla pro obyvatele atraktivnější a "cool". Poté žákům předvedl současnou grafickou vizuální podobu festivalu a konference reSITE, které se budou konat v červnu. Na závěr byli žáci pozváni na neformální návštěvu do kanceláře organizace.

Doteky papíru

obal na jeansy
obal na jeansy

Originálním obalem na jeansy zaujala Terezie Adamová, žákyně 3. ročníku oboru grafický design, odbornou porotu v kretivní soutěži Doteky papíru 2016. Vyhrála v konkurenci dalších 180 zaslaných prací z celé republiky.